Ginekologia

dr n.med. Joanna Figuła

Specjalizacja: 
specjalista ginekolog

Joanna Figuła jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Lekarskiego UJ CM . Ukończyła studia z wyróżnieniem.
Na co dzień pracuje jako asystent w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej UJ CM, jest specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego ( PTG ) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonograficznego w Położnictwie i Ginekologii ( ISUOG ) .
Jej zainteresowania zawodowe związane są z endokrynologią ginekologiczną, niepłodnością, ginekologią endoskopową oraz endometriozą.
W celu podniesienia swoich kwalifikacji bierze udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach z zakresu ultrasonografii oraz ginekologii i położnictwa.
Posiada certyfikaty Sekcji USG PTG oraz certyfikat FMF uprawniające ją do wykonywania badań prenatalnych w ciąży oraz diagnostyki ultrasonograficznej narządu rodnego.
Jako jeden z nielicznych ginekologów aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach z zakresu ERAS ( Enhanced Recovery After Surgery ) mających na celu zoptymalizowanie opieki około- i pooperacyjnej co ma na celu prowadzenie pacjenta zabiegowego zgodnie z najwyższymi i najnowocześniejszymi standardami.
Joanna Figuła - ZnanyLekarz.pl